Brenik (brenik) wrote,
Brenik
brenik

Не спи моя Рідна Земля! Прокинься, моя Україно!

Оригинал взят у apyatka в Не спи моя Рідна Земля! Прокинься, моя Україно!
Моєму Татові, поету і герою, присвячується.
Не спи, моя рідна земля!
Прокинься, моя Україно!
Відкрий свої очі у світлі далеких зірок!
Це дивляться з темних небес
Загиблі поети й герої -
Всі ті, що поклали життя за майбутнє твоє.


Мабуть мені обов"язково потрібно було написати ці слова. І обов"язково рідною мовою, яку я вже майже забула, хоча він дуже любив її, і вчив мене любити також. Мого тата нема вже майже два роки. Я дуже сумую за ним. Ні, він не загинув на барикадах, він помер у лікарні від інсульту. Чому він поет і герой? Поет, бо поет, це такий особливий стан душі, він любив папір і слова, а вони відповідали йому взаємністю. А герой, бо він боровся за свободу України, за чистоту мови, завжди, з самого дитинства. Він ніколи не боявся висловлювати свою думку, хоча вона йшла наперекір радянській ідеології, та і пізніше, поки свідомість народа перестроювалась і народ Украіни навчався відчувати себе Народом. За свої ідеї він стояв на Майдані в 2004. ВІн не був членом будь яких партій. В похилому вже віці був учасником громадської організаціі "Товариство Просвіта", чергував там ночами. Його світ був незрозумілий мені тоді. Я не приділяла достатньої уваги тому, що він робив, а він не намагався давити, він просто вчив нас -  дітей, онуків і правнуків, що людина має почуватися вільною, що рідна земля то святе, що свобода висловлювати свою думку- понад усе. Чи поклав він своє життя за майбутнє? Я думаю - так. Все його життя було наповнене особливим світлом - він вірив у Вільну Украіну і цій вірі він посвятив всього себе.
Кожного разу, коли я дивлюсь на Майдан, я бачу там його- мого Тата. Там його ідеї. От він сидить біля бочки, гріє свої старечі пальці, а ось несе нічну варту, він уважний і стриманий, він боєць. Я бачу як він читає свої вірші, зовсім не зі сцени, він не любив особливого ставлення, ні, він читав би тут, біля бочок з вогнищем, поки люди обідають, або гріються чаєм. Він був би на своєму місці. Але не дожив.

Цей пост - остання шана моєму, найкращому в світі, Татові.

Фото зроблені сьогодні, моєю донькою.

Відео з Ютуба. Якщо ви включите цю музику, то зрозумієте мій нинішній стан.Не спи, моя Рідна Земля!Tags: Евромайдан, Украина
Subscribe
promo brenik december 31, 2016 23:09 60
Buy for 100 tokens
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments